Connect with us

SOCIAL

Bătăușii de la miezul nopții au ajuns în arest!

Publicat

pe

Cinci bărbați cu vârste cuprinse între 19 și 46 de ani, din comuna Crânceni, județul Teleorman, au fost reținuți de polițiștii din Roșiori de Vede, într-un dosar penal în care se efectuează cercetări pentru săvârșireavinfracțiunii de lovire sau alte violențe.

Potrivit IPJ Teleorman, cei în cauză au agresat, în seara zilei de 4 iunie, în jurul orei 23:30, pe o stradă din comună, un bărbat de 44 de ani, din București. Totul a plecat de la un conflict spontan. Agresorii au fost identificați de oamenii legii în data de 6 iunie, iar în urma probatoriului administrat s-a dispus reținerea acestora.

Cercetările continuă sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Roșiori de Vede.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Giurgiu

Crimă în Bălănoaia, Giurgiu. Un bărbat de 55 de ani i-a tăiat gâtul unui consătean!

Publicat

pe

Foto cu caracter ilustrativ

Un bărbat de 55 de ani, din Bălănoaia, județul Giurgiu, a fost omorât cu sânge rece de un alt consătean de aceeași vârstă. Victima,l a cărei viață nu a mai putut fi salvată a fost lovită cu un cuțit în zona gâtului. Ucigașul a fost identificat, reținut și condus la sediul Parchetului de pe lângă Tribunalul Giurgiu în vederea audierii.

Anchetatorii au pornit cercetările pentru a stabili circumstanțele care au condus la producerea acestei crime. Sesizarea oamenilor legii a fost făcută în jurul orei 16:10 de către un bărbat de 72 de ani din Bălănoaia.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

Dâmboviţa

Târgoviște. Șofer băut a intrat cu mașina într-o căruță. Cinci persoane au ajuns la spital

Publicat

pe

Trei copii cu vârste cuprinse între 3 și 15 ani, o femeie de 42 de ani și un bărbat de 37 de ani au ajuns la spital cu multiple leziuni produse în urma unui accident de circulație produs noaptea trecută pe Șoseaua Găești, la ieșire din municipiul Târgoviște.

Era în jurul orei 23:50 când un autoturism, condus de un bărbat de 51 de ani, din comuna Dragodana, a intrat în coliziune față-spate cu o căruță în care se aflau trei copii și doi adulți. Din nefericire, calul care era înhămat la căruță a fost rănit grav, fiind necesară eutanasierea acestuia de către medicii veterinari.

Șoferul autoturismului și conducătorul atelajului hipo implicați în accident au fost testați cu aparatul din dotare în vederea depistării consumului de alcool, rezultând o valoare de 0,58 mg/l alcool pur în aerul expirat în cazul conducătorului auto și o valoare de 0,10 mg/l alcool pur în aerul expirat în cazul conducătorului atelajului hipo.

Șoferul din Dragodana a fost condus la o unitate medicală pentru recoltarea de probe biologice necesare stabilirii concentrației de alcool. Polițiștii au întocmit un dosar penal pentru comiterea infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite