Connect with us

SPORT

„Munteanu Sport Club”, 64 de medalii la Campionatul Naţional de Karate Shito Ryu!

Publicat

pe

Asociaţia „Munteanu Sport Club” Târgovişte şi-a adjudecat, la sfârşitul săptămânii trecute, 15 medalii de aur, 21 de argint şi 28 de bronz la Campionatul Naţional de Karate Shito Ryu pentru copii, minicadeţi, cadeţi, juniori, U21, seniori şi veterani.

Competiţia a reunit 19 structuri sportive afiliate la Federaţia Română de Karate şi s-a desfăşurat pe două probe: KATA şi KUMITE, individual şi echipe, feminin şi masculin. Asociaţia „Munteanu Sport Club” Târgovişte s-a clasat pe locul III, după numărul de medalii obţinute.

Scopurile urmărite:
– Consolidarea relaţiilor între cluburi;
– Dobândirea de experienţă în competiţii;
– Testarea sportivilor care urmează să participe la competiţiile naţionale şi internaţionale;
– Criteriu de selecţie, prin acumulare de puncte, a loturilor cluburilor pentru anul 2018;
– Criteriu de selecţie pentru Campionatul European de Karate Shito Ryu din Italia, Lanciano (Chieti), perioada 15-17 iunie 2018;
– Promovarea sportului KARATE şi a stilului SHITO RYU.

AUR:
1. DOBRE AEXANDRA-ELENA – Kumite – Copii 2 – 30 Kg.
2. DOBRE AEXANDRA-ELENA – Kumite Non Stop – Copii 3 – 30 Kg.
3. GEANA ANDREEA-IULIANA – Kumite Non Stop – Minicadete – 45 Kg.
4. HURA-TUDOR ANA-MARIA – Kata – Copii 3 – 11 ani;
5. HURA-TUDOR ANA-MARIA – Kumite Non Stop – Copii 3 + 45 Kg.
6. IORDANOIU IUSTINA-ARIANA – Kumite Joc Tehnic – Copii 2 – 40 Kg.
7. LISCAN MIHAI-ALEXANDRU – Kumite Joc Tehnic – Copii 2 – 35 Kg.
8. MOROSAN RAFAEL– Kumite Non Stop – Minicadeti – 50 Kg.
9. PAHONE IRIS ANGELINA – Kumite Joc Tehnic Copii 1 – 20 Kg.
10. PRODAN GEORGIAN-NICUSOR – Kumite – Seniori + 85 Kg.
11. SAVA ESTEFAN-PAUL – Kumite – Copii 2 – 25 Kg.
12. SAVA ESTEFAN-PAUL – Kumite Joc Tehnic – Copii 2 – 25 Kg.
13. SAVA ESTEFAN-PAUL – Kumite Non Stop – Copii 2 – 25 Kg.
14. SAVA ESTEFAN-PAUL – Kata – Copii 2 – 9 ani;
15. VEDE ALEXANDRU-MIHAI-CLAUDIU – Kumite Non Stop – Copii 3 + 45 Kg.

ARGINT:
1. ANTOFIE ELENA-VICTORIA – Kumite Non Stop – Minicadete – 40 Kg.
2. BACANU COSMINA-ANDREEA – Kumite – Minicadeti – 50 Kg.
3. CIURARU DELIA FLORINA – Kumite Joc Tehnic – Copii 1 – 20 Kg.
4. GHEORGHE ANDREEA-STEPHANY – Kumite Non Stop – Copii 3 + 45 Kg.
5. HRISCA ROBERT-IOAN – Kata – Copii 3 – 10 ani;
6. LISCAN MIHAI-ALEXANDRU – Kata – Copii 2 – 8 ani;
7. PAHONE IRIS-ANGELINA – Kata – Copii 1 – 7 ani;
8. PAUN EDUARD-ANDREI – Kumite Joc Tehnic – Copii 1 – 35 Kg.
9. POPA RADU-DANIEL – Kata – Juniori;
10. PUSCHILA ALINA-FLORENTINA – Kumite – Senioare – 60 Kg.
11. PUSCHILA ALINA-FLORENTINA – Kumite – U21 – 60 Kg.
12. ROSU LAURENTIU – Kumite Non Stop – Copii 3 + 45 Kg.
13. ROSU MARIUS-SEBASTIAN – Kata – Veterani;
14. ROSU MARIUS-SEBASTIAN – Kumite – Seniori + 85 Kg.
15. STAN MIHAI-ALEXANDRU – Kumite Non Stop – Minicadeti – 50 Kg.
16. TANDURA ROBERT-FLORIN – Kumite – Cadeti – 70 Kg.
17. VATAFU FLAVIUS-ANDREI – Kumite – Copii 3 + 45 Kg.
18. VISAN IRINA-MARIA – Kata – Copii 3 – 11 ani;
19. Echipe – Kata – Copii 3 (Popescu Emilio, Gheorghe Razvan, Gheorghe Iulian);
20. Echipe – Kata – Minicadete (Antofie Elena, Hura-Tudor Ana-Maria, Visan Irina);
21. Echipe – Kata – Seniori (Popa Radu, Stan Mihai, Tocu Razvan);

BRONZ:
1. ANTOFIE ELENA-VICTORIA – Kumite – Copii 3 – 40 Kg.
2. BUCUR DANUT – Kata – Veterani;
3. BUCUR DANUT – Kumite – Veterani.
4. CIURARU DELIA-FLORINA – Kata – Copii 1 – 6 ani;
5. COJANU ALEXIA-TEODORA – Kumite Joc Tehnic – Copii 1 – 25 Kg.
6. COJANU ALEXIA-TEODORA – Kumite Non Stop – Copii 1 – 25 Kg.
7. GEANA ANDREEA-IULIANA – Kata – Minicadete – 12 ani;
8. GEANA ANDREEA-IULIANA – Kumite – Minicadeti – 45 Kg.
9. GORAN GABRIEL-ADRIAN – Kumite Non Stop – Minicadeti + 55 Kg.
10. HRISCA ROBERT-IOAN – Kumite – Copii 3 – 35 Kg.
11. IORDANOIU ANDREI-BOGDAN – Kumite Joc Tehnic – Copii 2 – 40 Kg.
12. IORGULESCU VERONICA-IONELA – Kumite Joc Tehnic – Copii 2 – 25 Kg.
13. MOCANU PAUL-VLADUT – Kata – Minicadete – 13 ani;
14. MOCANU PAUL-VLADUT – Kumite – Minicadeti + 55 Kg.
15. MOROSAN RAFAEL– Kumite Non Stop – Minicadeti + 55 Kg.
16. NITOI ALEXANDRA-MARIA – Kumite – Copii 3 – 45 Kg.
17. PAHONE ALEXANDRU-CRISTIAN – Kumite Joc Tehnic – Copii 2 – 35 Kg.
18. PETRE IONUT-SEBASTIAN – Kumite – Cadeti – 65 Kg.
19. ROSU LAURENTIU – Kata – Copii 3 – 11 ani;
20. ROSU MARIUS-SEBASTIAN – Kumite – Veterani;
21. SOLCANU IOLONA-NICOLETA – Kumite Non Stop – Copii 3 + 45 Kg.
22. STAN MIHAI-ALEXANDRU – Kumite – Minicadeti – 50 Kg.
23. TANASE ADRIAN-MIHAI – Kumite – Minicadeti + 55 Kg.
24. TOCU RAZVAN-GABRIEL – Kata – Juniori;
25. TOCU RAZVAN-GABRIEL – Kumite – Juniori + 75 Kg.
26. VEDE ALEXANDRU-MIHAI-CLAUDIU – Kata – Copii 3 – 10 ani;
27. Echipe – Kata – Copii 3 (Nitoi Alexandra, Dobre Alexandra, Iorgulescu Veronica);
28. Echipe – Kumite – Juniori+Cadeti (Tocu Razvan, Tandura Robert, Petre Sebastian).

Citește mai departe
Reclamă
Click pentru a comenta

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Dâmboviţa

Jandarm din Dâmbovița, pe podium la concursul de mountainbike „MARVIN 2K22”

Publicat

pe

Maiorul George Dragoș Dedu, de la Jandarmeria Dâmboviţa, s-a clasat pe locul al III-lea la categoria Master 2 masculin (40 – 49 de ani) la finalul concursului de mountainbike „MARVIN 2K22”, organizat, sâmbătă – 14 mai 2022, în Urlați, județul Prahova, de către BikeXpertRacingTeam.

„Fiind unul dintre concursurile interne consacrate de ciclism, a atras la start peste 1.300 cicliști din toată țara, de nivel elite și amatori, care au optat pentru traseele de 18 km, 31 km sau 51 km, în funcție de nivelul de pregătire.

Pasionat de ciclism, jandarmul dâmbovițean a intrat în competiție pe traseul de 51 km cu aproximativ 1.200 metri elevație, destinat cicliștilor de nivel avansat, Master 2 masculin (40 – 49 de ani)”, se precizează într-un comunicat remis de IJJ Dâmboviţa.

Concursul de mountainbike de la Urlați a ajuns anul acesta la ediția cu numărul 10.

Citește în continuare

SPORT

Turneu final de handbal în municipiul Moreni

Publicat

pe

În perioada 4 – 8 mai 2022, municipiul Moreni va fi gazda Turneului Final la Handbal – juniori II masculin. Meciurile se vor desfășura la Sala Sporturilor din localitate – ne informează Primăria Moreni.

Programul partidelor este următorul:

Miercuri, 04.05.2022
Grupa 1
10.00 CSU Suceava – AHC Dobrogea Sud Constanța
12.30 CSM București – CSS Craiova
Grupa 2
15.30 SCM Politehnica Timișoara – CSS Târgoviște
18.00 Liceul Liviu Rebreanu Turda – LPS Târgu Mureș

Joi, 05.05.2022
Grupa 1
10.00 AHC Dobrogea Sud Constanța – CSS Craiova
12.30 CSU Suceava – CSM București
Grupa 2
15.30 LPS Târgu Mureș – CSS Târgoviște
18.00 SCM Politehnica Timișoara – Liceul Liviu Rebreanu Turda

Vineri, 06.05.2022
Grupa 1
10.00 CSM București – AHC Dobrogea Sud Constanța
12.30 CSS Craiova – CSU Suceava
Grupa 2
15.30 Liceul Liviu Rebreanu Turda – CSS Târgoviște
18.00 SCM Politehnica Timișoara – LPS Târgu Mureș

Sâmbătă, 07.05.2022
Loc 7 – 8: loc 4 grupa I – loc 4 grupa II
Loc 5 – 6: loc 3 grupa I – loc 3 grupa II
Semifinala 1: loc 1 grupa I – loc 2 grupa II
Semifinala 2: loc 1 grupa II – loc 2 grupa I

Duminică, 08.05.2022
Loc 3 – 4 (Finala mică): învinsă semifinala 1 – învinsă semifinala 2
Loc 1 – 2 (Finala mare): învingătoare semifinala 1 – învingătoare semifinala 2.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Citește în continuare

PUBLICITATE

 

Cele mai citite

Politică de cookies | Politică de confidențialitate

© 2014 - 2018 incomod-media.ro. Toate drepturile rezervate. ISSN 2285-7095 | Dezvoltare Web FN WEB SOFT