Connect with us

ACTUALITATE

Fug în timpul războiului! Şeful DSP Prahova şi-a dat demisia!

Publicat

pe

Sursa foto: ph-online.ro

Dacă ministrul Sănătăţii a putut să-şi dea demisia în plină criză cauzată de noul coronavirus, de ce nu ar putea fugi de răspundere şi şefii din teritoriu? Le este bine acestor oameni când încasează salarii de zeci de mii de lei lunar fără bătaie de cap şi se fac repede nevăzuţi în momentul când ţara are nevoie de expertiza lor… Dar, nu-i bai! După ce lucrurile se aşează pe făgaşul normal, revin ei pe funcţii… Partidul să fie la putere!

Săptămâna aceasta, şi-a dat demisia directorul Direcţiei de Sănătate Publică Prahova, Dan Ioniţă. Acesta fusese numit în funcţie la începutul lunii februarie. Ioniţă rămâne consilier superior în cadrul instituţiei, post pe care l-a ocupat anterior. DSP Prahova va fi condusă de directorul din 2005, dr. Bogdan Nica, fost secretar de stat în Ministerul Sănătăţii, fost preşedinte al ANPC şi, până în 27 martie 2020, şef al Agenţiei pentru Protecţia Mediului Pahova.

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

ACTUALITATE

Examenul de certificare a calificării profesionale, nivel 3 – Promoția 2026, Colegiul Economic Târgoviște

Publicat

pe

Absolvenții calificărilor Ospătar (Chelner) – Vânzător în unități de alimentație, Cofetar – Patiser și Comerciant – Vânzător de la Colegiul Economic „Ion Ghica” Târgoviște au promovat cu succes Examenul de certificare a calificării profesionale, desfășurat în data de 6 iulie 2026, demonstrând nivelul de pregătire dobândit pe parcursul anilor de studiu.

Rezultatele obținute confirmă faptul că elevii au dobândit competențe profesionale solide, cunoștințe de specialitate, abilități practice și atitudini esențiale pentru desfășurarea unei activități de succes în domeniul alimentației publice și al comertului. Profesionalismul, responsabilitatea, spiritul de echipă, creativitatea și orientarea către calitate reprezintă valori pe care absolvenții noștri le-au dezvoltat și pe care le vor valorifica în viitoarea lor carieră.

Deși structura învățământului profesional și tehnic a cunoscut modificări, aceste calificări continuă să fie oferite în cadrul filierei tehnologice, răspunzând cerințelor actuale ale pieței muncii și oferind reale oportunități de angajare și dezvoltare profesională.

Îi invităm pe viitorii absolvenți ai clasei a VIII-a să aleagă aceste calificări, care îmbină pregătirea teoretică cu formarea practică și deschid drumul către o profesii căutate, dinamice și apreciate.

Investiția în educație profesională este o investiție într-un viitor sigur, bazat pe competență, pasiune și performanță. Felicitări absolvenților Promoției 2026 și mult succes în parcursul profesional!

Reclama

A consemnat,
Mădălina Zamfir

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

ACTUALITATE

Îți dorești o carieră de ofițer în Jandarmeria Română? Acum este momentul să faci primul pas!

Publicat

pe

Inspectoratul de Jandarmi Județean Dâmbovița recrutează candidați pentru admiterea la Academia de Poliție „Alexandru Ioan Cuza”, sesiunea 2026.

Cererile de înscriere se depun în perioada prevăzută în anunțul de recrutare, iar toate informațiile privind condițiile de participare, calendarul admiterii, documentele necesare și modalitatea de înscriere sunt disponibile pe site-ul inspectoratului.

Accesează anunțul complet aici: https://www.jandarmeriadambovita.ro/cariera.html

Dacă îți dorești să porți cu onoare uniforma Jandarmeriei Române și să îți construiești o carieră bazată pe profesionalism, responsabilitate și spirit de echipă, te așteptăm să te înscrii!

Informare, Relații Publice şi cu Publicul

Reclama

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite