Connect with us

Dâmboviţa

PSD Dâmboviţa rămâne adeptul alianţei cu PRO România

Publicat

pe

Deputatul Corneliu Ştefan, preşedintele PSD Dâmboviţa, a răspuns astăzi celor care speculază ideea că social-democraţii ar dori să meargă în alegeri singuri, fără să accepte crearea unor alianţe cu partidele de pe partea stângă, respectiv PRO România.

A precizat tânărul demnitar că îşi doresc „o alianţă nu pentru ocuparea anumitor funcţii, ci pentru a face o echipă puternică, să dezvoltăm acest judeţ. Am văzut anumite comentarii în spaţiul public, că PSD a stabilit o comisie pentu a se discuta cu cei de la PRO România. Am avut două întâlniri, dar nu am hotărât încă nimic. Am vorbit de o alianţă la nivelul consiliilor locale, pentru a crea anumite majorităţi, dar discuţiile s-au blocat la negocierea privind funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean”. 

Liderul PSD Dâmboviţa a mai spus că adevăratul adversar al social-democraţilor este PNL, nu altcineva. De asemenea, a mai precizat că, pentru câştigarea alegerilor locale, este necesară formarea unor echipe puternice în toate localităţile judeţului, în care să fie angrenaţi membri alianţei.

Deputatul Corneliu Ştefan are o singură condiţie în ceea ce priveşte încheierea unei alianţe electorale cu PRO România. Să se facă ţinându-se cont de proporţiile celor două partide, de vizibilitate şi de încrederea populaţiei.

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

ACTUALITATE

Atenție! Întrerupere furnizare apă potabilă în orașul Pucioasa

Publicat

pe

Compania de Apă Târgoviște Dâmbovița informează abonații din Pucioasa – străzile Independenței parțial, Trandafirilor parțial, Luceafarului, Merișor, Zorilor și Zefirului, că, astăzi – 16 iulie 2026, a fost întreruptă furnizarea apei potabile începând cu ora 09:00, din cauza unei avarii la conducta de distribuție.

„Ne cerem scuze pentru disconfortul creat si va asiguram ca echipele noastre depun toate eforturile necesare, pentru a reduce la minimum intervalul orar in care consumatorii sunt afectati de aceasta intrerupere a furnizarii apei potabile”, se precizează într-un comunicat de presă transmis către mass-media.

Atenție! Se recomandă ca la reluarea furnizarii apei in zona de aprovizionare afectata si pana la emiterea rezultatelor monitorizarii calitatii apei potabile, sa nu se foloseasca apa pentru consumul uman, decat dupa limpezirea si fierberea apei timp de 10 minute.

Rezultatele analizelor de laborator vor fi afisate pe site-ul Companiei de Apa Targoviste Dambovita, la adresa: catd.ro/tag/opriri-finalizate.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Reclama
Cititi mai mult

ADMINISTRAŢIE

Târgoviște. Liceul „Voievodul Mircea” va avea o cantină școlară ca la carte. VIDEO

Publicat

pe

Primăria Târgoviște reabilitează și modernizează nu doar Liceul „Voievodul Mircea”, ci și fosta cantină școlară din cadrul acestei unități de învățământ.

În scurt timp, vor sosi echipamentele specifice – a anunțat edilul Daniel Cristian Stan, care a efectuat o nouă vizită pe șantier pentru a verifica stadiului lucrărilor. A spus primarul că, în luna septembrie, la începutul noului an școlar, totul va fi funcțional.

„Avem cinci corpuri de clădiri în lucru la Liceul Voievodul Mircea, un proiect major care depășește 10 milioane de euro prin care această unitate de învățământ este schimbată radical și este următoarea școală care va fi finalizată în aproximativ două luni”, a declarat primarul Daniel Cristian Stan.

VIDEO

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Reclama
Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite