Connect with us

ACTUALITATE

Dâmboviţa Mall se deschide în data de 20 august. Toate detaliile aici!

Publicat

pe

Prime Kapital, dezvoltator și investitior pe piața imobiliară din Europa Centrală și de Est, va inaugura la Târgoviște primul Mall din județ. Cu o suprafață construită totală de peste 70.000 mp, 1280 locuri de parcare din care 815 în subteran, Dâmbovița Mall va găzdui o vastă ofertă de magazine pentru toate categoriile de vârstă și interese. În plus, centrul comercial include și primul hipermarket Carrefour din Târgoviște, în suprafață de aproximativ 9.600 mp, zona de servicii, zona fashion, zona de food court generoasă și o terasă cu un decor deosebit. Dâmbovița Mall va fi punctul de atracție din regiune, beneficiind de un acces facil prin trei zone de interes: șoseaua de centură, zona centrală (Cartier CFR) și zona gării. Conceptul unic de design, materialele de calitate superioară dar și dotările de ultimă generație fac din Dâmbovița Mall locul ideal de cumpărături.

Începând cu 20 august, dâmbovițenii se vor putea bucura de o selecție de branduri internaționale și naționale precum: Carrefour Hypermarket, C&A, LC Waikiki, Sinsay, Hervis, House, Cropp, Intersport, Sportisimo, DM, Sizeer, Noriel, New Yorker, CCC, Pepco, Deichmann, Altex, Flanco, Boutique17, Meli Melo, U.S.Polo ASSN, Smyk, Teilor, Kendra, Splend`or, Happy Day, Juba Caffe, KFC, Spartan, Mesopotamia, Bunătăți Ardelenești, Orange, Banca Transilvania, Arsis, Travel Brands, Total Wash, Animax. Totodată, începând cu data de 20 august, dâmbovițenii vor beneficia de un nou spațiu modern al Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculări Vehicule Dâmbovița, situat la etajul 1 al Centrului Comercial, unde se vor efectua toate activitățile de înmatriculare vehicule, examinări și eliberare premise auto.

Prime Kapital a luat toate măsurile de protecție și siguranță împotriva COVID-19, astfel încât la Dâmbovița Mall siguranța vizitatorilor, angajaților, și personalului auxiliar să primeze. Pe lângă termoscanarea tuturor vizitatorilor și prezența dispenserelor de dezinfectant, se vor pune la dispoziția dâmbovițenilor și măști de protecție de unică folosință, în mod gratuit la intrările în centru comercial. Dezinfectarea și igienizarea suprafețelor se va face cu rigurozitate, iar aerul condiționat din spațiile interioare va fi împrospătat în flux continuu, fără recirculare.

Odată cu inaugurarea centrului comercial se va lansa, în parcarea exterioară a Dâmbovița Mall și DriveIn Cinema, ca parte a primei rețele de cinematografe în aer liber cu acces gratuit din România, concept organizat de Prime Kapital și implementat deja în alte 5 locații din portofoliul companiei și care se bucură de un real succes. Prime Kapital dorește să ofere clienților săi o alternativă de petrecere a timpului liber în contextul actual și în același timp să iși sustină partenerii printr-un eveniment pe termen lung al cărui obiectiv este fidelizarea clienților în fiecare dintre locații. Logistica mobilizată este una impresionantă, ecranele de proiecție fiind unice în țară ca dimensiune, 300 de mp fiecare, ceea ce permite spectatorilor o vizionare a filmelor în cele mai bune condiții. Proiecțiile vor avea loc în fiecare seară a săptămânii și, cel mai important, accesul va fi gratuit. Cei care doresc să participe trebuie doar să se înscrie online pe platforma www.dambovitamall.ro/cinema . Pentru o experiență inedită, vizionarea se va putea face direct din autoturism fiind disponibile 90 de locuri de parcare sau în gradenă unde vor fi puse la dispoziție 56 de locuri cu respectarea distanțării sociale. Spectatorii vor avea de asemenea posibilitatea de a comanda telefonic mâncare și băuturi de la operatorii de food-court ai centrului comercial, iar livrarea se va realiza direct în zona de eveniment în condiții de maximă igienă și siguranță. Portofoliul de filme este și el unul impresionant, blockbustere dar și filme care urmează să fie difuzate în premieră națională: Motherless Brooklyn, Just Mercy, The Way Back sau Blinded by the light.

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

ACTUALITATE

Spitalul Județean de Urgență Târgoviște angajează medici specialiști

Publicat

pe

Spitalul Județean de Urgență din Târgoviște organizează concurs pentru ocuparea, pe durată nedeterminată, cu normă întreagă, a posturilor vacante de execuție de medic specialist pentru:
● Secția Medicină Internă ‒ 1 post;
● Secția Medicină Internă ‒ Compartiment Nefrologie ‒ 1 post;
● Compartiment Boli Cronice ‒ 1 post;
● Secția Neurologie ‒ 2 posturi;
● UPU-SMURD ‒ 7 posturi;
● Secția Geriatrie și Gerontologie ‒ 1 post;
● Ambulatoriu integrat ‒ Cabinet Neuropsihiatrie infantilă ‒ 1 post;
● Secția O.R.L. ‒ Compartiment Chirurgie O.M.F. ‒ 1 post.

VIDEO

Dosarele de înscriere la concurs se depun la Serviciul RUNOS, la sediul Spitalului Județean de Urgență Târgoviște, str. Tudor Vladimirescu nr. 48, județul Dâmbovița.

Relații suplimentare la numărul de telefon 0245.631.582, int. 1843, pe pagina de internet www.spitaldb.ro-concursuri sau la adresa de email sptadmin@spitaldb.ro.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

ACTUALITATE

Vine canicula peste noi. Evitați deplasările și expunerea directă la soare!

Publicat

pe

Mâine – 26 iunie 2026, în intervalul orar 12:00 – 21:00, România va fi traversată de un val de căldură cu temperaturi deosebit de ridicate și disconfort termic.

În județul Dâmbovița, temperaturile maxime vor fi cuprinse, în general, între 30 și 34 de grade. Disconfortul termic va fi accentuat, iar indicele temperatură-umezeală va atinge și va depăși ușor pragul critic de 80 de unități în zonele de câmpie și pe alocuri în cele de deal.

Reprezentanții ISU Dâmbovița ne sfătuiesc să fim precauți și să luăm măsuri pentru a ne proteja sănătatea:

– Consumați apă în mod regulat, chiar dacă nu simțiți sete;
– Evitați deplasările și expunerea directă la soare în orele cele mai călduroase ale zilei;
– Purtați haine lejere, deschise la culoare;
– Rămâneți, pe cât posibil, în spații răcoroase sau umbrite;
– Evitați efortul fizic intens în aer liber;
– Verificați starea copiilor, vârstnicilor și a persoanelor vulnerabile din familie sau vecinătate;
– Nu lăsați niciodată copiii sau animalele de companie singure în autoturism, nici măcar pentru câteva minute, deoarece temperatura din interior poate crește rapid la valori periculoase, chiar și cu geamul întredeschis.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite