Connect with us

Argeș

Pitești: Reținuți pentru agresarea unui cetățean într-un târg

Publicat

pe

Polițiștii din cadrul Biroului Investigații Criminale Pitești au continuat cercetările într-un dosar penal privind săvârşirea infracţiunilor de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice. Ieri, au fost reţinut doi bărbați, de 40, respectiv 33 de ani, ambii din Pitești.

Din cercetări s-a stabilit că, în ziua de 27 septembrie, cei doi ar fi agresat fizic un bărbat de 34 de ani, din Pitești, în timp ce se aflau în Târgul Săptămânal organizat pe teritoriul municipiului.

După administrarea probatoriului, a fost luată măsura reţinerii celor doi învinuiți, pentru 24 de ore, pe bază de ordonanţă, urmând să fie prezentați Parchetului de pe lângă Judecătoria Piteşti, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

ACTUALITATE

Avertizări Ro-Alert în patru comune din zona montană a județului Argeș

Publicat

pe

Pompierii de la ISU Argeș atenționează populația cu privire la apariția unor animale sălbatice, respectiv urși, în zona montană, pe teritoriul comunelor Bascov, Sălătrucu, Dâmbovicioara și Budeasa.

În perimetrele indicate, s-au deplasat echipaje din cadrul ISU, Jandarmeriei și Poliției pentru a asigura măsurile de protecție specifice în astfel de situații. Cetățenii au primit și mesaje RoAlert.

„Pentru evitarea unor evenimente nedorite vă sfătuim să păstrați distanța față de animal, nu îl hrăniți și nu încercați să vă fotografiați cu acesta. Evitați zona, rămâneți în locuințe. Fără să vă expuneți pericolului, protejați animalele din gospodărie”, au transmis reprezentanții ISU.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

Argeș

Motociclist decedat într-un accident rutier în Oarja, județul Argeș

Publicat

pe

Un motociclist a decedat, în această seară, după ce a intrat cu vehiculul într-un cap de pod în comuna Oarja, județul Argeș.

Bărbatul a fost găsit in stop cardio-respirator și nu a răspuns manevrelor de resuscitare.

La locul accidentului au intervenit două echipaje de pompieri și unul de la Serviciul Județean de Ambulanță Argeș.

UPDATE: Comunicat IPJ Argeș

În cursul acestei nopți, polițiștii piteșteni au fost sesizați cu privire la un accident rutier, produs pe raza comunei Oarja, în care a fost implicat un motociclist.

Reclama

Din verificările preliminare, efectuate de polițiștii Biroului Rutier Pitești, s-a stabilit că un bărbat de 50 de ani, domiciliat în Pitești, care se deplasa pe motocicletă, pe DJ 503 de pe raza localității amintite, în împrejurări ce fac obiectul cercetărilor, posibil pe fondul neadaptării vitezei în curbă, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a ieșit în afara carosabilului, intrând în coliziune cu un gard.

Echipajul medical sosit la fața locului a efectuat manevre de resuscitare, însă ulteruor a survenit decesul bărbatului.

Pentru asigurarea cadrului legal necesar verificărilor, în cauză urmează să fie întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, în care cercetările sunt continuate de către polițiștii rutieri, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul rutier a avut loc.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Reclama
Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite