Connect with us

POLITIC

Dâmboviţeanul Ionuţ Vulpescu este noul preşedinte al Consiliului Naţional al PSD

Publicat

pe

Surprize în CEx PSD. Senatorul Ionuţ Vulpescu a fost numit preşedinte interimar al Consiliului Naţional. Fostul ministru al Culturii a fost un critic dur al conducerii PSD în perioada în care Liviu Dragnea se afla în fruntea partidului.

Ionuţ Vulpescu este dâmboviţean, din comuna Dobra. A fost prezent la şedinţa festivă a Consiliului Local Târgovişte, organizată de „Zilele Cetăţii”, unde a prezentat cartea „Bulevardul Castanilor” a scriitorului Corneliu Popescu.

Vulpescu este recunoscut ca un tip corect, care nu acceptă mizeriile şi jocurile de culise. Funcţia de preşedinte al Consiliului Naţional PSD a fost deţinută de Mihai Fifor.

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Dâmboviţa

Senator Ciprian Iacob: Toți parlamentarii AUR vor fi prezenți la votul pe moțiunea de cenzură

Publicat

pe

Senatorul AUR Dâmbovița Ciprian Constantin Iacob a precizat, în cadrul unei emisiuni TV, că toți cei 90 de parlamentari ai Alianței pentru Unirea Românilor vor fi prezenți, marți – 5 mai 2026, la votul pe moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Bolojan. Niciunul nu va fi brusc bolnav, ca să facă voia premierului și a partidelor care îl susțin!

A mărturisit senatorul Ciprian Iacob că se fac presiuni asupra aleșilor, cărora li se promut diferite posturi pentru a susține Guvernul Ilie Bolojan, iar moțiunea să nu treacă.

„Colegii de la alte formațiuni care nu se vor prezenta marți este clar că au picat în plasa lui Ilie Bolojan și a PNL”, a declarat senatorul AUR Dâmbovița Ciprian Constantin Iacob.

VIDEO

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

Dâmboviţa

Deputat Aurelian Cotinescu: Varianta unui premier tehnocrat arată dorința vechiului sistem de a menține oameni maleabili în conducerea țării

Publicat

pe

Deputatul PNL Dâmbovița Aurelian Cotinescu este sceptic în ceea ce privește continuarea reformelor în România, în situația căderii Guvernului Ilie Bolojan. Parlamentarul liberal nu crede că PSD își dorește un prim-ministru tehnocrat, așa cum se discută acum în spațiul public.

„Dacă Ilie Bolojan, care este perceput ca un prim-ministru ferm, a ținut atât de greu în mână PSD, ne închipuim că un prim-ministru tehnocrat va reuși să pună PSD să facă reforme!? Cu siguranță, nu!

Varianta unui premier tehnocrat arată dorința vechiului sistem de a-și menține oameni predictibili în conducerea țării, oameni maleabili, oameni care să execute, de fapt, ceea ce-și dorește structura de partid”, a declarat deputatul Aurelian Cotinescu, în cadrul unei emisiuni TV.

VIDEO

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite